Jesteś na archiwalnej stronie szkoły, zapraszamy na aktualną stronę: spglebokie.szkolnastrona.pl

Księga Gości
Wykaz
podręczników 2010/2011

.: EDUKACJA KRAJOZNAWCZA :.


Edukacja krajoznawczo-turystyczna nie może opierać się jedynie na wiedzy abstrakcyjnej czy encyklopedycznej. Ogólnie wiadomo, że podróże kształcą i uczą. Wszelkie wycieczki, wyjścia, wyjazdy są okazją do zdobycia nowych doświadczeń i umiejętności. Nasi uczniowie także są ciekawi świata, chcą być badaczami, odkrywcami. Wyjście ze szkolnych ram i codziennych obowiązków ogromnie cieszy uczestników, gdyż urozmaica szkolne życie, umożliwia rozwijanie wielu aktywności. Wspólne wyjazdy wzmacniają więzi między rówieśnikami, a także uczniami i wychowawcami. Pobyt w ciekawych miejscach, uczestnictwo w nietypowych zajęciach, zwiedzanie zabytków, poznawanie pamiątek przeszłości uczy wrażliwości na piękno naszego kraju. Dla niektórych uczniów szkolne eskapady to pierwsza okazja, aby zobaczyć góry lub morze. W ciągu ostatnich kilku lat w naszej szkole odbyło się wiele ciekawych wycieczek, oto te, które najbardziej zapadły nam w pamięć:

- W Krainie Świętego Mikołaja - Kołacinek. Mikołajki 2009 spędziliśmy u Świętego Mikołaja. Co by nie męczyć strudzonego pracą Staruszka sami pojechaliśmy po prezenty. Przy okazji zobaczyliśmy Dziadka Mroza - jego kompana z Rosji, spacerowaliśmy "Bajkową ścieżką", strzelaliśmy z armaty, byliśmy w "Kinie pod dzwoneczkami" oraz zmieliliśmy swoje złe uczynki w Młynku-Kołacinku. Atrakcjom w tej bajkowej krainie nie było końca!


- Koncert Majki Jeżowskiej w Kole. Mieliśmy możliwość posłuchania i bawienia się przy znanych nam przebojach, ale także porozmawiania i otrzymania autografu artystki.


- ZOO Safari w Borysewie. Całkiem blisko nas można pohasać wśród dzikich (oswojonych) zwierząt.


- W Kopalni Soli w Kłodawie. Ekstremalny zjazd w dóóóóóóół! Niesamowite wrażenia i zapierające oddech widoki i klimat.


- Łódź. Zwiedziliśmy wytwórnię filmów animowanych SE-MA-FOR, poznaliśmy w jaki sposób powstają filmy. Byliśmy w łódzkim ZOO, w którym mieliśmy możliwość głaskania i dotykania wybranych zwierząt. Wieczorem w łódzkiej Manufakturze zapoznaliśmy się z historią włókiennictwa.


- Termy Uniejów. I nowocześnie i historycznie! Po relaksującym pławieniu się w basenach termalnych odwiedziliśmy Kasztel Rycerski, w którym spotkaliśmy prawdziwego rycerza.


- Gdańsk, Gdynia, Sopot, Malbork. Przez kilka dni poznawaliśmy najciekawsze zakątki Trójmiasta, byliśmy nad morzem, na Westerplatte, a w drodze powrotnej odkrywaliśmy tajemnice twierdzy w Malborku.
następna strona
© Szkoła Podstawowa w Głębokiem - Wszelkie prawa zastrzeżone
Głębokie 88,   62 - 641 Olszówka |  tel/fax: ( 63 ) 273 30 36