Jesteś na archiwalnej stronie szkoły, zapraszamy na aktualną stronę: spglebokie.szkolnastrona.pl

Księga Gości
Wykaz
podręczników 2010/2011

.: EDUKACJA KRAJOZNAWCZA :.


- Wielkanoc w biskupińskiej karczmie. Zgłębialiśmy tajniki wielkanocnych tradycji i obyczajów w prawdziwej karczmie w Biskupinie. Własnoręcznie robiliśmy masło i wypiekaliśmy mazurki, które były tak smaczne, że natychmiast zostały skonsumowane.


- Wigilia w biskupińskiej karczmie. Poznawanie tradycji bożonarodzeniowych, śpiewanie kolęd, robienie stroików oraz wypiekanie pierniczków zostało uwieńczone wspólną staropolską Wigilią.


- Toruń, Ciechocinek. Zabytki Torunia, dom Kopernika i wizyta w Planetarium dostarczyły nam wielu ciekawych wiadomości. Mimo deszczyku udał nam się rejs po Wiśle, a w słonecznym już Ciechocinku zachwycaliśmy się kwiatowymi dywanami i korzystaliśmy z walorów tężni.


- Pieniny - Zielona Szkoła. To była prawdziwa eskapada, którą często wspominamy. Długie wędrówki przepięknymi szlakami zaprawiły nas w wytrwałości i nagrodziły wspaniałymi widokami na Trzy Korony i przełom Dunajca. Oglądaliśmy ruiny zamku w Czorsztynie oraz poznawaliśmy faunę i florę Pienin. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Kraków.


- Festyn archeologiczny w Biskupinie. Byliśmy świadkami walk między słowiańskimi wojami, a wikingami. Po pokonaniu najeźdźców z północy wszyscy bawili się przy muzyce etnicznej różnych narodów. Poznaliśmy wiele starodawnych rzemiosł, a nawet sami mogliśmy spróbować postrzelać z łuku, wyrabiać papier, lepić gliniane naczynia czy piec podpłomyki.


- Karpacz, Skalne Miasto - Zielona Szkoła. Przez pięć dni poznawaliśmy najpiękniejsze zakątki Sudetów. Twierdza Książ, ruiny zamku na górze Chojnik zostały przez nas zdobyte. Atrakcje Karpacza, wędrówki u podnóża Śnieżki oraz pobyt w Skalnym Mieście po czeskiej stronie gór wywarł na nas ogromne wrażenie. Z sentymentem wspominamy spacer na Krucze Skałki w okolicach Lubawki. Zobaczyliśmy także wodospady Kamieńczyka i Szklarka koło Szklarskiej Poręby.


wstecz
© Szkoła Podstawowa w Głębokiem - Wszelkie prawa zastrzeżone
Głębokie 88,   62 - 641 Olszówka |  tel/fax: ( 63 ) 273 30 36