Jesteś na archiwalnej stronie szkoły, zapraszamy na aktualną stronę: spglebokie.szkolnastrona.pl

Księga Gości
Wykaz
podręczników 2010/2011

.: AKTUALNOŚCI :.


KONIEC ROKU SZKOLNEGO

25 czerwca 2010r. to koniec roku szkolnego 2009/2010. Szóstoklasiści pożegnali się ze szkołą podstawową, wychowawcą - panem Jankiem Wojciechowskim oraz nauczycielami. Trzecioklasiści rozstali się po trzech latach z wychowawczynią panią Kasią Górnik. Nagrodom i dyplomom nie było końca i nawet awaria sprzętu nagłaśniającego nie popsuła nam humorów. Witajcie WAKACJE!!!
Więcej  »»

DZIEŃ EUROPY

17 czerwca 2010r. był dniem europejskim w naszej szkole. Chłopcy i dziewczęta z IV klasy pod kierunkiem pani Agnieszki Kalęby brawurowo odegrali scenkę "Cindirella" w języku angielskim. Dziewczęta z VI klasy przeprowadziły konkurs wiedzowy na temat krajów Unii Europejskiej. Występy wszystkich przyjęto owacyjnie.
Więcej  »»

DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca - Dzień Dziecka - należał do uczniów. Tradycyjne lekcje, wyczekiwane przerwy przestały mieć znaczenie. I mimo, że pogoda pokrzyżowała wiele planów, to cały dzień i tak był wielką zabawą. Młodsi hasali na dyskotece, a starsi uczniowie uczestniczyli w rozgrywkach sportowych. W "międzyczasie" można było zrobić sobie wystrzałowy makijaż, albo publicznie wyrazić swoje marzenia i plany na przyszłość.
Więcej  »»

ALARM

31 maja 2010r. To był "mrożący krew w żyłach" dzień. Podczas drugiej lekcji usłyszeliśmy 3 dzwonki ... i bynajmniej nie na przerwę. Hałas i krzyki na korytarzu uświadomiły nam, że coś się dzieje. Czyżby pożar??? Szybko udaliśmy się do wyjść ewakuacyjnych i zrobiliśmy zbiórkę na szkolnym placu. Na szczęście alarm okazał się próbnym ćwiczeniem, które zaordynował nam pan Janek. Uff...
Więcej  »»

DZIEŃ MATKI

26 maja to dzień, o którym pamiętają wszystkie dzieci. Każdy składa życzenia swojej mamie. Piątoklasiści i przedszkolaki zrobiły swoim mamom dodatkową niespodziankę. Specjalne części artystyczne, poczęstunki, a nawet konkursy dla mam były powodem wielu wzruszeń.
Więcej  »»

GOŚCIE Z UKRAINY

18 maja 2010r. gościliśmy delegację z Ukrainy. Dyrektorzy i nauczyciele z ukraińskich szkół zwiedzali naszą szkołę, zapoznawali się z bazą dydaktyczną, warunkami nauki i pracy oraz polskim systemem edukacji. To było miłe spotkanie.
Więcej  »»

WYCIECZKA DO KOPALNI SOLI

6 maja 2010r. odbyła się wycieczka do Kopalni Soli w Kłodawie sponsorowana przez Świetlicę w Olszówce. Uczestnikami byli uczniowie klas IV-VI z okolicznych wiosek. Podziemna trasa wiedzie surowymi, mrocznymi korytarzami, ale też bajkowymi komnatami i zapierającymi dech ogromnymi grotami. Za umożliwienie nam tej wycieczki dziękujemy sponsorom :)
Więcej  »»

1, 2 i 3 MAJA

4 maja 2010r. uczniowie klasy czwartej pod czujnym okiem pani Ewy Nuszkiewicz przygotowali bardzo ciekawy apel z okazji majowych świąt. Przedstawili i przybliżyli widzom, dlaczego świętujemy 1, 2 i 3 maja.
Więcej  »»

KONKURSY

30 kwietnia 2010r. Uczniowie kl. I-III zmagali się w Gminnym Konkursie Czytania ze Zrozumieniem. To był bardzo pracowity miesiąc - wielu chętnych uczniów brało udział w gminnych i ogólnopolskich konkursach: ekologicznych, matematycznym, polonistycznym, przyrodniczym i języka angielskiego. Wszystkim laureatom i uczestnikom gratulujemy!
Więcej  »»

APEL

16 kwietnia 2010r. Dzisiaj w naszej szkole odbył się apel z okazji 70 rocznicy zbrodni katyńskiej oraz żałoby narodowej. Oddaliśmy hołd ofiarom Katynia i Smoleńska.
Więcej  »»

TESTY I SPRAWDZIANY

7-14 kwietnia 2010r. Te dni, to czas zmagań szósto- i trzecioklasistów, piszą oni bowiem ogólnopolski sprawdzian i test kompetencji.
Więcej  »»

MISTERIUM

25 marca 2010r. Jak co roku przed Świętami Wielkanocnymi uczniowie naszej szkoły wraz z panią katechetką przygotowują Misterium. Uczniowie, rodzice, nauczyciele i okoliczni mieszkańcy mieli możliwość rozważania wydarzeń Męki Pańskiej. W rolę Jezusa, dwunastu apostołów, faryzeuszy, Piłata i niewiast wcielili się uczniowie III i IV klasy. Oglądających zachwycili umiejętnością przekazania wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat.
Więcej  »»

CYRK

24 marca 2010r. gościli u nas artyści cyrkowi z Ukrainy. Mieliśmy możliwość obejrzenia wielu sztuczek, pokazów, harców i żartów klowna, uczestniczenia w konkursach, a nawet ... pogłaskania ogromnego pytona...
Więcej  »»

WITAJ WIOSNO!

23 marca 2010 roku przedszkolaki i uczniowie kl. I-III postanowili definitywnie "rozprawić się" z zimą, która długotrwale nam dokucza. Tradycyjne palenie i topienie Marzanny zamienili na posegregowanie jej nieekologicznych elementów i wrzucenie do odpowiednich pojemników. Tym samym zapobiegli zaśmieceniu i emisji trujących związków do atmosfery. Nowy pomysł pani Iwonki bardzo przypadł nam do gustu. Niech żyje wiosna!!!
Więcej  »»

ALE ZIMA!

28 lutego 2010r. Zaspy, mróz, śnieżyce - tegoroczna zima mocno daje się nam we znaki! Ale my, - jako podopieczni autorki słynnego wiersza "Zima zła" - też się jej "nie boimy". Hu, hu, ha, hu, hu, ha... zobaczcie, jak można bawić się zimą i dostrzec w niej piękno...
Więcej  »»

FERIE ZIMOWE

18 stycznia 2010 roku rozpoczęliśmy ferie zimowe. Pierwszy dzień minął nam szczególnie wesoło, mieliśmy zabawę choinkową, na którą przybyli uczniowie, nauczyciele, rodzice, a nawet bajkowe postacie z różnych stron świata ...
Więcej  »»

© Szkoła Podstawowa w Głębokiem - Wszelkie prawa zastrzeżone
Głębokie 88,   62 - 641 Olszówka |  tel/fax: ( 63 ) 273 30 36