Jesteś na archiwalnej stronie szkoły, zapraszamy na aktualną stronę: spglebokie.szkolnastrona.pl

Księga Gości
Wykaz
podręczników 2010/2011

.: NADANIE IMIENIA SZKOŁY :.

We wrześniu 2004 roku dzięki inicjatywie Rady Pedagogicznej, Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców podjęto decyzję nadania imienia Szkole Podstawowej w Głębokiem. Postacią, która stanowiła doskonały wzorzec i była bliska całej społeczności szkolnej i lokalnej okazała się Maria Konopnicka. Aby przybliżyć i spopularyzować postać przyszłej patronki wzbogacono szereg lekcji o wątki biograficzne, zorganizowano i przeprowadzono wiele konkursów wiedzowych, recytatorskich dotyczących życia i twórczości Marii Konopnickiej. Postać przyszłej patronki stawała się nam coraz bliższa, coraz lepiej wszyscy rozumieliśmy jej twórczość. Dzięki wytrwałej, spontanicznej i systematycznej pracy uczniów, rodziców i nauczycieli mogliśmy 30 września 2005 roku świętować oczekiwany od dawna dzień nadania imienia szkole.
Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 1000 mszą świętą celebrowaną przez księdza proboszcza parafii Św. Michała Archanioła w Umieniu Jana Piotrowicza. Na uroczystość przybyli liczni zaproszeni goście i przedstawiciele władz powiatu kolskiego i gminy Olszówka, kuratorium oświaty, dyrektorzy z nauczycielami z zaprzyjaźnionych szkół, dawni i uczący obecnie nauczyciele, rodzice oraz absolwenci szkoły. W czasie mszy został poświęcony również sztandar szkoły ufundowany przez Wójta Gminy Olszówka Włodzimierza Fraszczyka. Kolejnym punktem programu uroczystości były wystąpienia zaproszonych gości, z których wielu obdarowało szkołę upominkami. Następnie uczniowie wystąpili z okolicznościowym programem artystycznym. Dla upamiętnienia uroczystości nadania szkole imienia Marii Konopnickiej odsłonięto Kącik Pamięci, który znajduje się w holu szkoły. Przybyli goście mieli możliwość obejrzenia wystawy w "Izbie pamięci" zgromadzonych przez rodziców, dzieci i pracowników szkoły eksponatów folkloru wsi polskiej i dworku szlacheckiego. Wszyscy otrzymali pamiątkowy plastron upamiętniający to ważne wydarzenie. Chętni wpisywali się do księgi pamiątkowej. Był to dzień, który trwale zapisał się w naszej pamięci i historii naszej szkoły.


Wierzymy, że tradycja i imię Naszej Szkoły będzie trwać przez następne wieki, a wspaniały opiekun będzie wskazywać nam wzory do naśladowania w edukacji i wychowaniu kolejnych pokoleń. Wybór na patrona Marii Konopnickiej, która kochała dzieci gwarantuje wychowanie w duchu tolerancji, wzajemnego poszanowania, prawa do spokojnej nauki i bezpieczeństwa, patriotyzmu oraz kultywowania mowy polskiej.

Na podstawie opracowania Ewy Fraszczyk

wstecz
© Szkoła Podstawowa w Głębokiem - Wszelkie prawa zastrzeżone
Głębokie 88,   62 - 641 Olszówka |  tel/fax: ( 63 ) 273 30 36